תיקון שטיחים, תיקון וניקוי שטיחים, תיקון שטיחים פרסיים

השטיח קרוע? בלוי? בכדי ליצור לשטיח מראה חדש ונקי, נבצע עבורכם תיקון שטיחים באריגה מקצועית ובעבודת יד. תיקון כל סוגי השטיחים עם אחריות מלאה. כולל איסוף מבית הלקוח

תיקון שטיחים עם אשר שטיחים

 • ניסיון של למעלה מ- 70 שנה – אשר שטיחים מתמחים בתיקון וניקוי כל סוגי השטיחים כבר למעלה מ-70 שנים. 
 • מכשור חדיש ושיטות מודרניות – אנו עובדים עם מכשור חדיש ושיטות מודרניות. 
 • תיקון כל סוגי השטיחים – תיקון ושחזור שטיחים מכל הסוגים כולל שטיחים פרסיים. 
 • בעלי מקצוע מהשורה הראשונה – כל התיקונים והשחזורים נעשים באופן מקצועי ע”י בעלי מקצוע מהשורה הראשונה.
 • מרקם השטיח וערכו נשמרים לאחר תיקון. 
 • לאחר הטיפול השטיח נראה מקורי ולא ניתן לזהות את התיקון שבוצע בו.
 • כולל איסוף מבית הלקוח! 

 • אחריות מלאה על התיקון!

תיקון וניקוי שטיחים

תיקון שטיחים מומלץ במצב בו יש לכם שטיח בבית שאתם מאוד אוהבים או שטיח יקר במיוחד, והוא חלילה ניזוק מסיבה כלשהי. 

חשוב לקחת בחשבון את העובדה שתיקון שטיח היא פעולה שאורכת זמן רב (תלוי בסוג השטיח והתיקון) והיא כוללת גם ניקוי השטיח ולמען ההגינות נאמר שהיא עשויה לעלות לא מעט. 

כאמור, אם יש לכם שטיח בעל ערך רב בהחלט כדאי לשקול את האפשרות לעשות לשטיח “טיפול עשרת אלפים” ולהחזיר לו את המראה היפה והנקי שלו. אם מדובר בשטיח פשוט שרכשתם בסכום קטן יתכן שעדיף פשוט לקנות שטיח חדש. 

חיתוך פני שטיח

מה עושים בתהליך תיקון שטיחים?

תיקון שטיחים כולל קודם כל ניקוי השטיח. ניקוי שטיחים מתבצע בדרך כלל על ידי השריית השטיח באמבטיה מיוחדת עם נוזל ניקוי שטיחים ייעודי. חברת הניקוי תבחר את סוג הנוזל בהתאם למאפייני השטיח, את ריכוזו ואת משך ההשריה. 

לאחר מכן השטיח יעבור מספר פעולות ניקוי נוספות שסופן בסירוק וייבוש. לאחר שהשטיח נקי ניתן לעבור למלאכת תיקון השטיח. תיקון שטיחים כולל אריגה מחדש של חלקים חסרים, השלמת חלקים חסרים, תיקון והשלמת הגדילים בקצה השטיח, שחזור צבע ועוד. 

אם יש לכם שטיח יקר במיוחד ונדיר כמו שטיח פרסי איכותי או שטיח סיני, חשוב מאוד למצוא חברת תיקון שטיחים שמתמחה בתחום של תיקון וניקוי שטיחים אלו, שכן שטיחים יקרי ערך דורשים מומחיות ספציפית, ידע וניסיון. שימוש בחומרים לא נכונים או שיטות ניקוי לא נכונות עלולות לגרום לנזק קשה לשטיח.

איך מוצאים חברת תיקון שטיחים?

רצוי לברר דרך חברים ובני משפחה ולחפש חברה המתמחה בתחום של תיקון שטיחים וניקויים לפי המלצות (בקשו המלצות גם על ניקוי ספות שכן פעמים רבות חברות אלה עוסקות גם בתחום זה). 

אם אין המלצות בנמצא, תוכלו לחפש דרך האינטרנט מומחה בתחום תיקון שטיחים. חשוב מאוד לוודא שהחברה היא בעלת ניסיון בניקוי ותיקון שטיח מן הסוג שברשותכם. 

אל תתביישו לבקש ממנו טלפונים של לקוחות עבר שיכולים להמליץ על עבודתו. נחזור ונזכיר כי טיפול לא נכון בשטיח היקר שלכם עלול להיגמר בהריסתו של השטיח לכן יש לבחור את בעל המקצוע המתאים.

חיתוך פרנזים בשטיח

תיקון שטיחים שנארגו במכונה

פעולת תיקון השטיח משתנה כאשר מדובר בשטיח שנארג ביד ושטיח שיוצר במכונה.

לשטיחים שנארגו במכונה אנו מבצעים:

 • קנטים חדשים
 • חידוש פרנזים
 • חיזוק השטיח (אשפרה)
 • תיקון או מילוי חורים בהתאם לצורך ולבקשת הלקוח.

תיקון שטיחי עבודת יד, תיקון שטיחים פרסיים

בשטיחי עבודת יד אמנותיים הטיפול הוא שונה. 

 • יש לבדוק את הסוג וממה הוא מורכב על מנת לקבוע את הטיפול המתאים ביותר בשבילו 
 • במידה ויש גלישת צבע אנו מבצעים רסטורציה להפרדת הצבעים ושיקום הצבעים שנפגעו. 

למשל תיקון שטיחים פרסיים זו עבודה מורכבת, במידה והשטיח ניפגע מעש מתבצע טיפול להסרת העש בניקוי ע”י חומרים מתאימים, ובזמן שיקומו מתבצע מילוי במשי, שטיחי פשטן, כותנה, צמר וכ”ו. מתקנים לפי אופי השטיח ועל פי מידת הצורך. 

יש אפשרות לתיקון האימרה והפאות של השטיח (קנטים ופרנזים) על מנת לשמר את השטיח לשנים רבות וכדי למנוע פרימה. במידה והשטיח איבד את הקשיחות שלו ניתן לבצע אשפרה ולהחזיר אותו למצב שהיה לפני.

ניתן לספק לו ריבונד (שכבת יוטה מונעת החלקה) שיונח מתחתיו. במידה והשטיחים התעוותו או התקבצו או הפכו להיות גליים אנו מבצעים טיפול מיוחד של מתיחת שטיחים. 

אישה אורגת את סוף השטיח

מהו תיקון שטיחים אומנותי

תיקון שטיחים נקרא גם רסטורציה. העוסקים בדבר רואים עצמם כאמנים בתחומם, ובצדק. כיום, כאשר שטיחים “מתועשים” משווקים לכל עבר, עלותם נמוכה יחסית ובמקום לתקן מרבית הציבור פשוט מוסר ליד שנייה או זורק ורוכש חדש, ומתחיל להיעלם דור שעסק לפרנסתו בתיקון של שטיחים אומנותיים.

תיקון שטיחים אומנותיים דורש ניסיון וידע, טאצ’ לנושא וכשרון לדבר. שטיחים ישנים לא תמיד מתאימים לתיקון ולכן, לפני ביצוע מומלץ להביא את השטיח אל מעריך שטיחים. אדם זה מוסמך גם מטעם חברות הביטוח להערכת השטיח.

תיקון שטיחים אמנותי דורש – 

 • ידע בסוגי סיבים, 
 • סוגי קשרים (תורכי, פרסי, הודי ועוד),
 • טכניקות של אריגה.

התיקון מתבצע בדרך כלל אצל חברה מקצועית המומחית בניקוי ותיקון שטיחים.

מה כולל תיקון שטיחים אומנותי?

כאשר מדובר בתיקון שטיחים, במקרים רבים עולה הצורך גם בשחזור של שטיחים עתיקים שחלקם התפורר.

תיקון כולל במקרים רבים 

 • ניקוי שטיחים ידני,
 • חידוש הצבע הדהוי או צביעה ידנית על ידי מומחה בתחום,
 • תיקון אומנותי כנדרש,
 • חידוש של הקנטים או של הפרנזים.

המעטים העוסקים בתחום משאירים את סודות התיקון המקצועי בכיסם. המקצוע יכול לעבור מאב לבן והתורה שבעל פה דורשת שעות התבוננות רבות, תשומת לב לפרטים, כשרון טבעי, ניסיון מצטבר והכי חשוב, אהבה גדולה לאמנות השטיחים ונטייה לעבודות יד.

שטחים פרסיים, שטיחים עשויים משי וצמר וסוגים נוספים יכולים לקבל מענה רחב אצל מומחים בדבר. מחור קטן וקרע ועד לחור גדול שנוצר בשל עובש וריקבון. אין ספק שבמקרה זה מדובר באתגר לא פשוט, אבל יש הטוענים שהוא אפשרי. אתרי אינטרנט שונים מציעים תמונות “לפני ואחרי” שאכן מעידים על שינויים יפים בשטיחים אמנותיים ייחודיים.

עוד על התהליך

השטיח מונח על מסגרת עץ מותאמת והעבודה מתמקדת בהתאם לנדרש תוך כדי התמקדות בתווי השתי וערב של אותו שטיח. לאחר מתיחת החוטים ניתן לארוג את השטיח ולהשלים את הדוגמה החסרה. השחזור חייב להיות מדויק ויש צורך ביד אמן ובעין ערנית.

 • כלי העבודה במרבית המקרים מגיעים מארצות המקור של השטיח
 • העבודה מתנהלת על פני ימים ולעתים חודשים.
 • חשיבות ההתאמה בין צבעי החוטים וסוגם הינה קריטית.
 • אם לא נמצא החוט הזהה בצבעו, מבצע המומחה צביעה בעצמו של החוט עד לגוון הנדרש.

חידוש ציציות

בשיטה הזאת מסירים ציציות מאזורים פגומים בשטיח ומכניסים ציציות חדשות באמצעות מחט וחוט. התהליך הזה מקנה תיקון בלתי נראה לחלוטין.

התהליך יעשה אם השטיח מכיל כוויות של סיגריות, עש, או גחלים שקופצות מתוך אח פתוח וכו. אפשרות זו תהיה יקרה יותר מתיקון טלאי בגלל הזמן שלוקח לתפור כל ציצית בודדת.

תיקון טלאי

כדי לבצע תיקון טלאי, עלינו לעבוד על גב השטיח הפגום. נגזור קטע בעזרת תבנית. לאחר מכן נייצר חתיכה חדשה, בגודל התבנית, באמצעות חתיכת שטיח רזרבי דומה ששמרנו בבית.

אם השטיח הרזרבי נשמר בגג או בארון, הצבע שלו עלול להיות שונה במקצת מצבע השטיח הפגום. לכן, התיקון יהיה נראה לעין בהתחלה. במשך הזמן הטלאי ישתלב עם המרקם של השטיח הפגום. 

כדאי גם לנקות את השטיח כדי לשלב את הטלאי בצורה יעילה יותר.

שמאות שטיחים

תפקידו של שמאי שטיחים הוא להעריך את עלות השטיח לפני עבודת התיקון. ערך השטיח יכול להיות גבוה אם מדובר בשטיח אמנותי, ואם אין מדובר בערך רגשי בצמוד לו, הרי שכלכלית – מומלץ לבדוק כי עלות התיקון אינה גבוהה יותר מערך השטיח בשוק.

קשירת פרנזים בסוף שטיח
נכתב על ידי
שלמה שועעי
שלמה שועעי

דור 4 לשטיחנים ומומחה טקסטיל.
בעל 40 שנות ניסיון ומומחיות בכל סוגי השטיחים, ריפודים ווילונות.
מיעץ לחברות ביטוח / שמאים / אספני אומנות ומוזאונים.

Call Now Button