ניקוי שטיחים לאחר הצפה. ניקוי שטיחים מקצועי לאחר נזק מים

בנוסף למהירות שבה צריך לטפל בשטיחים רטובים, שיקום וייבוש שטיחים צריך להתבצע רק על ידי איש מקצוע. אם השטיח הרטוב אינו מטופל כראוי, הנזק הבלתי נראה עלול להישאר – ולהחמיר עם הזמן.

ניקוי שטיחים לאחר הצפה

תוכן עניינים

ניקוי שטיחים לאחר הצפה

הצפת מים היא אחד הגורמים השכיחים ביותר לפגיעה בשטיחים. למרות הסיכון שיש בהצפת מים, רוב האנשים לא יודעים לייבש שטיחים ולמה חשוב להגיב מהר.

אם לא מטפלים בשטיחים רטובים או לחים, בתוך 48 שעות, עובש וטחב יגדלו עליהם. זה יכול לגרום לבעיות בריאותיות חמורות לכל מי שנחשף לשטיחים הרטובים – במיוחד ילדים, קשישים, נשים בהריון ואנשים עם אלרגיות. זה יכול גם לחלחל למשטחים שמסביב, לפגוע בריצוף, ברהיטים ואפילו במבנה הבניין.

אחרי הצפת מים חשוב מאוד לשקם ולייבש את השטיחים בהקדם האפשרי כדי למנוע עובש, למנוע נזק לקירות ולריצוף וכדי שיהיה אפשר להחזיר את השטיחים למצב שהם היו לפני כן.

דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני ייבוש השטיח

גיל השטיח

אם השטיחים כבר ניזוקו בעבר או שהם ישנים מאוד, לא סביר להציל אותם לאחר הצפה.

מקור המים

מים נקיים – מים נקיים הם מים שכמעט ואין בהם חומרים אחרים. המים יכולים להגיע מקווי אספקת מים סדוקים או שבורים, כיורים או אמבטיות מלאות מדי, או מכשירים לא תקינים (למשל, קומקומים, מכונות קפה ומקררים).

מים אפורים – מים שיש בהם רמה בינונית של מזהמים. זה יכול להגיע משירותים שיש בהם שתן, או צינורות יציאה של מדיחי כלים או מכונות כביסה.

מים שחורים – מים מזוהמים מאוד. זה יכול להגיע מזרימה חוזרת של ביוב.

סוג המים שהרטיבו את השטיח יקבע כיצד יש לייבש אותו.

נוכחות עובש

עובש משגשג בסביבה רטובה. השטיחים הרטובים מספקים את שטח הגידול המושלם. אם לא ניקו את השטיחים וייבשו במהירות, רוב הסיכויים שעובש יצמח מתחתם, בתוכם או עליהם.

שטיח לאחר נזק בצפה

מה אתם יכולים לעשות לפני שנגיע?

ראשית, מסיבות בטיחות, סגרו את המפסק הראשי של החשמל כדי שלא יהיה חשמל בשקעים. בשקעים החשמליים ובמכשירים, הסירו את כבלי ההארכה וחוטי החשמל.

כמו כן, הזיזו את הרהיטים כדי להימנע ממגע עם השטיח הרטוב. שימו לב, אם רגלי הרהיטים רטובות, אל תניחו אותן על שטיח יבש. הזיזו את התריסים והוילונות אם הם במגע עם מים.

נסו להוציא את עודפי המים בעזרת סמרטוט ודלי. אם השטיח לח או ספוג לאחר הצפה, הניחו מגבות בכדי למנוע התפשטות נוספת. אתם יכולים גם לשאוב את עודפי המים עם משאבת מים.

תהליך זה יגדיל את הסיכוי להציל את התכולה ואת המבנה שמסביב.

הוצאת מים אחרי הצפה

ניקוי שטיחים לאחר נזק מים

בדיקה מקדימה

משקם שטיחים, מומחה ניקוי שטיחים מוסמך, יבדוק עד כמה השטיח רטוב, את מקור המים ואת הפגיעה שהרטיבות גרמה לשטיח ולבית. הציוד והשיטה הנדרשת לשיקום וייבוש השטיח והבית תהיה על סמך קצב האידוי מהחומרים שספגו לחות. 

בדיקת היקף העבודה לייבוש ושחזור

לאחר ההבנה של גודל הנזק, אנו בוחרים איך נבצע את ייבוש השטיח והמבנה ואיך נבצע חיטוי וניקוי ריח של כל האזורים שנפגעו. אנו מספקים לכם את זמן הייבוש המדויק של הבית או המשרד שלכם יחד עם העלות. בשלב זה אנו קובעים באופן סביר את הפריטים שניתן לשחזר ואם נוכל להציל את השטיח שלכם.

תהליך שאיבת מים מהשטיח

תהליך שאיבת המים מהשטיח משפיע ישירות על זמן הייבוש הכללי. לכן אנו משתמשים בציוד שאיבת מים בלחץ גבוה המיועד לשאיבת עודפי מים ובכך להפחית את זמן השיקום. 

טיפול אנטי בקטריאלי ועובש

נזק מים בשטיחים יכול לגרום לעובש. לפיכך, לפני שנתחיל לייבש שטיחים רטובים, נשתמש בטיפול אנטי-בקטריאלי על האזור הפגוע בכדי לחסל את הצטברות הפטריות.

טיפול אנטי-בקטריאלי יתחום ויצמצם את התפשטות הפטריות לשטיח המוצף. אנו מבצעים טיפול זה עם התחלת תהליך הייבוש ולאחר שאיבת רוב המים.

ייבוש ושחזור שטיחים

אנו משתמשים במאווררים תעשייתיים בכדי לאוורר את השטיח הלח מלמעלה. אנו נעלה את השטיח ונניח מאווררים מתחתיו לייבוש החלק התחתון של השטיח. 

בגלל תנועת האוויר, השטיח והמבנה הסובב אותו משחררים לחות לסביבה. את הלחות הזאת אנו מסירים בעזרת מסירי לחות.

ניקוי בקיטור של שטיח מוצף

המנקים שלנו ינקו את השטיח בקיטור תוך שימוש בכימיקלים ירוקים וחומרי ניקוי אנטי-בקטריאלים. הניקוי בקיטור הוא יסודי ומחסל את החיידקים שנותרו.

אנו משתמשים במכשור על משאיות או מכשור נייד עם מים חמים, שעוזר להסיר כתמי מים ולמנוע שחיקה של סיבי צמר.

ניטור רציף

חייבים לנטר באופן רציף בזמן ייבוש שטיח רטוב ורצפה. הניטור מאפשר לעקוב אחרי מצב הרטיבות ולבצע צעדים ספציפיים בתהליך הייבוש.

אנו בודקים את הלחות והרטיבות במרווחי זמן קבועים כדי לפקח על רמת הלחות והרטיבות של הפריטים שניזוקו.

דו"ח סופי

לאחר השלמת תהליך השיקום, אנו מספקים דוח סופי של העבודות שהתבצעו. בנוסף, נספק הוכחות שיעזרו בתביעה מול הביטוח. ניקוי שטיחים לאחר הצפה הוא חלק מתהליך של שיקום נזקי מים.

אנו מטפלים בייבוש שטיחים ובנזקי מים באופן נרחב בישראל ועובדים עם הנהלים המתאימים. במקרה של הצפה, אנו יכולים להציל את השטיח והרצפה שלך! 

מאווררים ומסירי לחות

לקריאה נוספת

איך מנקים שטיח

אשר שטיחים ממליצה לא להסתפק בשאיבת אבק רגילה. רצוי לנקות את השטיח בצורה מקצועית לפחות פעם בשנה. ניקוי שטיחים מקצועי הוא הדרך לנקות שטיחים ולשמור עליהם נקיים.

ניקוי שטיחים מקיר לקיר

ניקוי שטיחים מקיר לקיר, על ידי שאיבת השטיחים תסיר את מרבית האדמה היבשה. ניקוי שטיחים מקצועי, תוך שימוש בציוד מתאים, יסיר מהשטיחים גם את האדמה השומנית הדביקה ואת הריחות

ניקוי שטיח שאגי

ניקוי שטיח שאגי דורש מיומנות מסוימת ומומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום ניקוי שטיחים. אשר שטיחים מבצעת ניקוי שטיחי שאגי מכל הסוגים עם ציוד מתקדם ומומחים בתחום.

ניקוי שטיחים מקצועי

לכלכו את השטיח? ניקוי שטיחים מקצועי עם אשר שטיחים. חברת שירותי ניקוי שטיחים מובילה עם 70 שנה בתחום. מבצע ניקוי שטיח החל מ-50 ₪ למ”ר! ניקוי שטיחים עד הבית!

ניקוי שטיחים מחיר

השטיח מלוכלך? יש על השטיח כתמים? אשר שטיחים תנקה את השטיח ותתקן במידת הצורך. מנקים את כל סוגי השטיחים. מחזירים את השטיח למצבו המקורי. החל מ- 50 שח למטר מרובע

ניקוי שטיחים פרסיים

ניקוי שטיחים פרסיים מקצועי יש לבצע פעם בשנה. במיוחד לשטיחים שנמצאים באזור הליכה. המתנה ארוכה בין ניקויים מאפשרת שקיעה עמוקה של אדמה. לא ניתן להסיר אדמה שקועה לחלוטין

ניקוי יבש לשטיחים

ניקוי יבש לשטיחים היא שיטה לניקוי בלי שימוש במים או בכמויות קטנות של נוזלים.
השיטה מתאימה לשטיחים הדורשים טיפול מיוחד או לשטיחים עם צבעים עדינים

ניקוי שטיח צמר

ניקוי שטיח צמר יכול להיות קצת מתוחכם משום שצמר הוא חומר טבעי ורגיש יותר מאשר חומרים מלאכותיים. עם זאת,
עם טיפול וניקוי נכון, שטיח הצמר שלכם יישמר יפה ונקי.
נכתב על ידי
Picture of שלמה שועעי
שלמה שועעי

דור 4 לשטיחנים ומומחה טקסטיל.
בעל 40 שנות ניסיון ומומחיות בכל סוגי השטיחים, ריפודים ווילונות.
מיעץ לחברות ביטוח / שמאים / אספני אומנות ומוזאונים.

אני רוצה ייעוץ מקצועי

ניקיון לפסח

מבצעים מטורפים לפסח !

ניקוי סלון בד ( 5 מושבים ) 600 ש"ח
ניקוי סלון עור ( 5 משובים ) 750 ש"ח
ניקוי שטיח מכונה ( 6 מ"ר ) 300 ש"ח
ניקוי שטיח עבודת יד ( 6 מ"ר ) 480 ש"ח 

Call Now Button