ניקוי מזרונים בבית הלקוח, ניקוי כתמים ממזרון, ניקוי מזרון משתן

ניקוי מזרונים בבית באופן יסודי שיסיר כל כתם ולכלוך. לחברת אשר שטיחים ניסיון וידע של למעלה מ- 70 שנה בניקוי מזרונים, התוצאות בהתאם. ניקוי מזרון אצל המומחים!

נגן וידאו

תוכן עניינים

ניקוי מזרונים בבית הלקוח עם אשר שטיחים

עיצוב הבית חשוב מאד ותורם לאיכות החיים. כולנו מכירים את התענוג הקיים ברכישת מזרון חדש לבית המאפשר שינה איכותית יותר. אחדים מעדיפים מזרונים רכים ואילו אחרים מעדיפים מזרונים קשיחים, אך כולם מצטיידים במזרונים המבטיחים שינה טובה יותר.

הבעיה מתחילה כאשר יש הצטברות של אבק ולכלוך. כתמים מסוגים שונים מתחילים לקשט את המזרון והשינה עליו כבר הופכת להיות לא נעימה ובעייתית מבחינה בריאותית. בדיוק בשביל זה קיימת חברת ניקיון מקצועית, אשר שטיחים, שמבצעת שירות ניקוי מזרונים באופן מקצועי, ניקוי שטיחים, ניקוי ספות,  ועוד.

כיום מזרונים מיוצרים מבדים אורגנים כמו כותנה. ניקוי מזרנים כאלה מורכב. מזרונים שלא קיבלו ניקוי מקצועי הולם ישנו את צבעם ויהפכו מלבנים לצהובים. על מנת ליהנות ממזרונים נקיים, כדאי לכם לפנות לחברה ניקיון מקצועית כמו אשר שטיחים בעלת ניסיון רב בתחום ניקוי מזרנים בבית, ניקוי ספות בבית ועוד…

ניקוי מזרונים - מחירים

 • ניקוי מזרון זוגי (שני צדדים) – 350 ש”ח
 • ניקוי מזרון זוגי (צד עליון) – 250 ש”ח
 • ניקוי מזרן יחיד (2 צדדים) – 250 ש”ח
 • ניקוי מזרן יחיד (צד עליון) – 150 ש”ח
משפחה עם מזרון נקי

ניקוי כתמים ממזרון

לא משנה איזה מזרון יש לכם, הדרך הטובה ביותר להסיר כתם מזרון היא לנקות אותו ברגע שהוא מתרחש. אמנם זה לא תמיד אפשרי, אך זה משפר מאוד את הסיכוי לניקוי מזרון עם כתמים.

כדי לנקות מזרון בצורה נכונה, רצוי לקרוא את הוראות הניקוי של היצרן או לבדוק עם יצרן. יתכן ויהיו ליצרן חומרי ניקוי ו / או טכניקות ניקיון ספציפיות המתאימים ביותר לחומרי המזרון.

אם תנסו לבצע ניקוי לבד, יתכן ותצטרכו לנסות כמה חומרי ניקוי שונים או שילוב של כמה כדי להוציא את הכתם מהמזרון שלכם.

ניקוי מזרון משתן

ניקוי כתמי שתן טריים

 1. יש לטפל בכתמים ברגע שתבחינו בהם.
 2. יש לספוג את עודפי הנוזל בכתמים בעזרת סמרטוט יבש ונקי. לא לשפשף! השפשוף ידחוף את הנוזל עמוק יותר למזרן.
 3. בתוך בקבוק ריסוס, הכינו תערובת נוזלית עם מעט מים וחומר ניקוי. התערובת צריכה להתאים לסוג הבד של המזרון ולמילוי המזרון וכמובן לסוג הכתמים. כדי להרכיב את התערובת עם חומרים, יש לקרוא את הוראות הניקוי של היצרן או לפנות ל – אשר שטיחים!
 4. רססו כמות טובה של התערובת על כתמי השתן.
 5. בנוסף, פזרו אבקת סודה לשתייה מלמעלה. אבקה עם סודה לשתייה סופחת אליה ריחות רעים ומנטרלת אותם.
 6. השאירו את זה על מזרן 8+ שעות (ככל שתאריכו, התוצאה תהיה יותר טובה!)

ברגע שהמזרון יבש, יש לשאוב את המזרן באזור הפגוע באמצעות שואב אבק ולבדוק. אם עדיין יש שתן גלוי, יש לחזור על הפעולה כדי שהמקום יתנקה עד כמה שאפשר.

ניקוי כתמי שתן יבשים

יש לשים בבקבוק הריסוס תערובת חזקה יותר מזאת עבור כתמי שתן טרי. התערובת צריכה להתאים גם לסוג הבד של המזרון ולמילוי המזרון. כדי להרכיב את התערובת, יש לקרוא את הוראות הניקוי של היצרן או לפנות ל – אשר שטיחים

מרססים את זה בנדיבות על הכתם ומחכים שיתייבש. ואז שואבים את המשקעים. יש להמשיך בזה מספר פעמים, תלוי עד כמה הכתם עקשן.

איך להוריד כתמי זיעה?

כתמי זיעה טריים משאירים חותם רטוב על מזרונים. כתמי זיעה מיובשים נוטים להשאיר אחריהם כתם צהבהב. הנה דרך נהדרת להוציא כתמי זיעה של מזרון.

 1. אם כתם הזיעה טרי, יש לספוג כמה שיותר מעודפי הלחות שלו בעזרת סמרטוט או מגבת נייר נקייה.
 2. מכינים תערובת של ניקוי בבקבוק ריסוס. התערובת צריכה להתאים גם לסוג הבד של המזרון ולמילוי המזרון. כדי להרכיב תערובת של ניקוי, יש לקרוא את הוראות הניקוי של היצרן או לפנות ל – אשר שטיחים!
 3. יש לרסס את התערובת בנדיבות על הכתם בעזרת בקבוק הריסוס ולתת לה לשבת לפחות 20 דקות.
 4. יש לספוג את עודפי הלחות מהריסוס.
 5. כדי לסייע במאבק בכל נוזל או ריח, יש לפזר שכבה עם סודה לשתייה על המזרון ולחכות כ 24 שעות.
 6. יש לנקות את שאריות הסודה לשתייה ולהעריך את האזור – לחזור במידת הצורך עד ניקוי מלא.

איך מורידים כתם דם?

זכרו כי בדם יש חלבונים וכי הוא מגיב לטמפרטורות המים באופן שונה – הסרת כתמים כאלה תעשה במים קרים. יש להימנע משימוש במים חמים שעלולים להחמיר אותו. חשוב להשתמש בכפפות אם אתם עובדים עם דם שאינו שלכם.

 1. יש לספוג את הדם (אם אפשר) עם סמרטוט נקי (שוב, אל תשפשף שום דבר למזרון)
 2. יש לערבב תערובת בבקבוק ריסוס. התערובת צריכה להתאים גם לסוג הבד של המזרון ולמילוי המזרון. כדי להרכיב את התערובת עם חומרים, יש לקרוא את הוראות הניקוי של היצרן או לפנות ל – אשר שטיחים!
 3. יש לרסס את כתם הדם בתערובת הזו. השאירו למשך כ- 30 דקות או עד שיתייבש.
 4. המשיכו לספוג במגבת יבשה ונקייה וחזרו על התהליך בהתאם לצורך עד ניקוי מלא.

הסרת כתמים ממזרון בצורה מקצועית

באם אתם לא מעוניינים להתעסק ולהתאים חומרי ניקוי לסוג המזרון ולסוג הכתם, אנחנו כאן בשבילכם. 

חברת אשר שטיחים היא חברה ניקיון מקצועית שתלווה אתכם בבחירת חומרי ניקוי המתאימים למזרונים, לכתמים וגם בתהליך הניקוי. 

המומחים בחברה מכירים את הציוד על בוריו ויכולים להעניק שירות ניקיון באופן מקצועי המבוסס על בחירת חומרים איכותיים.

בבחירה של חברת ניקוי מקצועי לצורך פעולת ניקוי מזרונים חשוב לבחור חברה מקצועית.  אשר שטיחים מנוסים בתחום ניקוי שטיחים, ספות וריפודים כבר מעל 70 שנים ומשתמשים במכשור החדיש ביותר לצורך ניקוי מזרונים מקצועי. 

אנו מבצעים הסרת כתמים ומחזירים את המזרן למצב הראשוני שלו. אנחנו מספקים שירות ניקוי מזרונים שיהפכו את המזרן שלכם לכמעט חדש!

אוכל על מזרון דורש ניקוי מזרונים

ניקוי מזרון מעובש

עובש מתפשט במהירות. נבגי עובש נמצאים באוויר כל הזמן, והם ישגשגו ויצמחו על משטחים לחים וחמים. כשתראו עדויות גלויות לעובש על מזרון (נקודות או כתמים ורודים או שחורים), זה אומר שהעובש קיים כבר הרבה זמן וקשה יותר להתמודד אתו.

בישראל עובש היא בעיה שכיחה בבית בגלל האקלים החם. גם אם שומרים על ניקיון בבית, העובש יכול להופיע בכל מקום. נבגי עובש דורשים לחות וחום כדי לשגשג, וזה פשוט בלתי נמנע בישראל. עובש יכול להפוך לבעיה גדולה במקרה של מזרונים, כאשר הזיעה מביאה ללחות נוספת. 

בנוסף, משטח המזרון מכוסה בדרך כלל בסדינים. רק כשמחליפים סדיני מזרון ומכבסים אותם, נוכל להבחין בעובש על משטח המזרון. למעשה, בעיית עובש של מזרון עשויה להימצא רק אחרי מספר ימים או שבועות. 

החדשות הטובות הן שניתן בהחלט להסיר עובש מזרון, אם כי זה כרוך בעבודת ניקוי מסוימת. 

ניקוי עובש מהמזרון

 1. שאבו עם שואב אבק את המזרון משני צדדיו. מיד לאחר מכן, נקו היטב את מיכל האבק של שואב האבק כדי להימנע מפיזור נבגי עובש.
 2. צרו תערובת ניקוי נוזלית, בכלי חד פעמי, של מים חמים עם חומר ניקוי. חומר ניקוי צריך להתאים לסוג המזרון והבד שלו. ליצירת תערובת ניקוי, יש לקרוא את הוראות היצרן או לפנות ל- אשר שטיחים!
 3. טבלו מטלית בתערובת הנוזלית וסחטו אותה. מטלית לחה זו תשמש לשפשוף האזור המעופש של המזרון. השתמשו בתנועה סיבובית בעת השפשוף. שפשפו הרבה מעבר לאזור העובש הגלוי.
 4. שטפו את האזור עם מטלית מים חמים. את המטלית יש לסחוט היטב לפני השטיפה. היזהרו – אתם לא רוצים שהבד יהיה רטוב מדי מכיוון שאתם מוסיפים יותר מדי לחות למזרן שלכם ומעודדים עובש!
 5. רססו מעט ובאופן שווה חומר חיטוי המתאים לשימוש בריפודים. עשו זאת על פני כל המזרון.
 6. קחו את המזרון החוצה לשמש ישירה. זה ייבש את המזרן וימנע גידול של עובש במהלך התהליך (אור השמש ישיר מונע את צמיחת העובש). העמידו את המזרן עד ליבוש מוחלט.

ניקוי מזרונים למניעת הישנות עובש במזרון

כפי שראינו למעלה, דרוש הרבה עבודה בכדי להסיר עובש מזרון, אך יש לעשות זאת כדי למנוע את התפשטות העובש הלאה. לאחר הוצאת עובש מזרון, יש לנקוט מיד בצעדים כדי למנוע את הישנות הבעיה. להלן דרכים שונות להתמודד עם בעיה זו:

 1. השתמשו במסיר לחות בחדר שינה. עובש משגשג בלחות. השתמשו במסיר לחות כדי לשמור על רמת לחות נמוכה. 
 2. השתמשו במטהר אוויר בחדר השינה שלכם מכיוון שמטהרי האוויר עוזרים לסנן את האוויר. כשאתם משתמשים בסוג המתאים, מטהר אוויר יכול להוציא נבגי עובש מהאוויר. למרות שזה לא יהרוג עובש קיים על משטחים, זה יעזור להוריד את רמת נבגי העובש באוויר בחדר השינה. זה יעזור למנוע התפרצויות עובש עתידיות על המזרון.
 3. שימרו על זרימת אוויר טובה בצד התחתון של המזרן . כדי למנוע עובש, אוויר צריך להסתובב כראוי משני צידי המזרן – ולא רק בצד אחד. לצורך זה, יש לקנות בבסיס מיטה עם ריפוד ומעט עץ. 

ניקוי מזרונים למניעת קרדית האבק

ניקוי מזרונים הוא דבר הכרחי לשמירה על הבריאות. כל אחד מכיר את המלחמה בקרדית האבק הגורמת לכאבי ראש ואלרגיה. 

כדאי להשתדל להקפיד על ניקוי מזרונים באופן קבוע, על מנת לשמור על מצבם של המזרונים. ניקוי מזרונים יפחית את תופעות הלוואי של קרדית האבק ויביא לשיפור ההרגשה. ההמלצה תקפה גם לגבי ניקוי ספות תקופתי בשל הזמן הרב שאנו רגילים לבלות על הספות.

אחרי ניקוי מזרונים אישה שוכבת על המזרון

חיטוי מזרונים

אבק וחלקיקים ינחתו על המזרן שלכם מבלי שתראו או תגלו אותם.

כדי להבטיח את השינה הטובה והבריאה ביותר, חשוב לנקות ולהסיר כתמים ממזרון אבל גם לחטא את המזרון. חיטוי המזרון נעשה באחת מהצורות הבאות –

ניקוי מזרונים בקיטור

קרדית האבק מכילה יצורים קטנים שאינם נראים לעין אך בהחלט ניתן להרגיש אותם. הם גורמים לעיניים מגרדות ונזלת. כדי להשמיד את האלרגן המגעיל הזה, כמו גם אויבי מזרון אחרים, יש לחמם את המזרון בעזרת קיטור. 

השלבים המומלצים לניקוי בקיטור הם –

 • הסירו כמה שיותר אבק מקומי על ידי שאיבת שואב אבק. 
 • השתמשו במכונת קיטור מסחרית. העבירו את שואב האדים על פני משטחי המזרון. וודאו כי כל סנטימטר או משטח יהיו אחידים באמצעות פרצי קיטור קצרים. אינכם רוצה להשתמש בפרצי אדים קבועים מכיוון שהדבר יביא להשריית המזרון.
 • חובה לאפשר למזרון להתייבש לחלוטין לפני שמרכיבים אותו וישנים עליו. אווררו את החדר והפעילו מאוורר כדי להאיץ את תהליך הייבוש.

תרסיס אנטיבקטריאלי

חומרי ניקוי אנטיבקטריאליים נועדו להסיר ולמנוע חיידקים מזיקים. 

בבחירת תרסיס או תמיסה וודאו כי הוא אינו מכיל אקונומיקה מכיוון שהדבר יפגע בסיבי המזרן ובכיסוי. 

אם אתם משתמשים במנקה נוזלי, ערבבו אותו עם כמות המים הנכונה. מכניסים את התמיסה נוזלית לבקבוק הריסוס.

 • הקפידו לשאוב היטב את משטחי המיטה בכדי להסיר כמה שיותר אבק מקומי ואלרגנים.
 • רססו את תמיסת החיטוי או התרסיס האנטיבקטריאלי על כל משטחי המזרן שלכם, כולל החלק העליון, התחתון והדפנות. טבלו סמרטוט נקי במים חמים וסחטו אותו ככל האפשר. נגבו את כל המשטחים לאחר ריסוסם המלא.
 • וודאו שהמזרן התייבש לחלוטין לפני שאתם ישנים עליו.

וודקה

כן, הוודקה הנפוצה היא למעשה חומר חיטוי נהדר לא רק למזרון שלכם אלא גם לעור שלכם. אינכם צריכים להוציא הרבה כסף על הוודקות היקרות ביותר. כל הוודקות יעבדו זהה כאשר משתמשים בהן לחיטוי.

 • וודאו כי כל משטחי המזרון עברו שאיבת אבק. השאיבה תנקה אותם מלכלוך וחלקיקים.
 • כל שעליכם לעשות הוא למזוג את הוודקה לבקבוק ריסוס ואז לרסס קלות את כל משטחי המזרן.
 • לאחר סיום הריסוס, דאגו שהמזרן יתייבש לחלוטין.

אור אולטרה סגול

אם אתם סובלים מאלרגיות חזקות וזקוקים לחיטוי עמוק במיוחד, תוכלו לפנות למומחה לניקוי מזרונים. לעסקים אלה יש מכונות מיוחדות וציוד המיועד לתקיפת אלרגנים ספציפיים.

בנוסף לניקוי הקיטור, לחברת ניקוי מזרונים יש יכולת להשתמש בקרינה אולטרה סגולה שמזיקה למיקרואורגניזמים. אור ה- UV מפרק את ה- DNA של המיקרואורגניזמים וגורם לו להפסיק להתרבות ולמות.

ברגע שהמזרן שלכם עבר חיטוי חדש, הקפידו לשמור עליו נקי ככל האפשר. 

הרימו את המזרן מהבסיס ואווררו אותו. זה ימנע מחיידקים, עובש ולכלוך להצטבר מתחת למשטח המזרן. 

הקפידו לסדר מחדש את המיטה מדי שבוע עם סדינים ומצעים שטופים במים חמים.

שאלות נפוצות

השתמשו בשילוב של חומרי ניקוי ומים. את התערובת יש להכין לפי הוראות היצרן המופיעות על התווית של המזרון. השתמשו בבקבוק ריסוס כדי למרוח תערובת זו בצורה הטובה ביותר. לאחר ריסוס הכתמים במזרון, חכו את הזמן הדרוש לתערובת לעשות את עבודת הניקוי. ספגו את הלכלוך באמצעות מגבת או סמרטוט.

הזדקנות המזרון יכולה לטשטש את הצבעים במזרון. אך גם זיעה, שמן, שתן ונוזלי גוף אחרים, שהמזרון נחשף אליהם על בסיס יומיומי, יכולים לייצר כתמים צהובים שהם בעצם כתמי עובש. כתמים אלו יכולים להיות עקשניים מאוד. כדאי מדי פעם להיעזר בשירותי ניקוי מזרונים מקצועיים. ככל שיעברו יותר ימים כך יהיה קשה יותר להסיר אותם.

סודה לשתייה היא מנטרל ריחות טבעי. אתם יכולים להשתמש בה על כריות ומזרונים. השתמשו במנפה קמח כדי לפזר סודה לשתייה על פני המזרן שלכם. תנו לו לנוח לפחות 30 דקות. ככל שאתם משאירים את הסודה לשתייה יותר זמן, תקבלו תוצאות טובות יותר

נכתב על ידי
שלמה שועעי
שלמה שועעי

דור 4 לשטיחנים ומומחה טקסטיל.
בעל 40 שנות ניסיון ומומחיות בכל סוגי השטיחים, ריפודים ווילונות.
מיעץ לחברות ביטוח / שמאים / אספני אומנות ומוזאונים.

Call Now Button
ניקיון לפסח

מבצעים מטורפים לפסח !

ניקוי סלון בד ( 5 מושבים ) 600 ש”ח
ניקוי סלון עור ( 5 משובים ) 750 ש”ח
ניקוי שטיח מכונה ( 6 מ”ר ) 300 ש”ח
ניקוי שטיח עבודת יד ( 6 מ”ר ) 480 ש”ח