ניקוי וילונות יבש. ניקוי וילונות בבית הלקוח, בקיטור, מקצועי

וילונות פגומים ומוכתמים אינם חייבים להיות מוחלפים בחדשים! בשיטת ניקוי וילונות והשחזור הייחודית של אשר שטיחים נחזיר לוילונות בביתכם את המראה החדש והרענן

נגן וידאו

תוכן עניינים

ניקוי וילונות יבש, במפעל, עם אשר שטיחים

ממה נובע הלכלוך על הוילונות? בד הווילון משמש כחוצץ בין כל הלכלוך והאבק אשר בחוץ לבין חדרי הבית. כתוצאה מכך, צוברים הווילונות לכלוך ואבק ויש לנקותם.

חברת אשר שטיחים מתמחה, מבצעת ומספקת שירות מלא של ניקוי וילונות הכולל את פירוק הווילון, ניקוי והרכבתו מחדש. אם זמנכם הוא משאב יקר, פנייה אל אשר שטיחים תהיה הצעד המבוקש.

תהליך ניקוי וילונות מבדים טבעיים וסינטטים כולל –

1. פירוק וילונות
פירוק הווילונות בביתכם
2. הובלת הווילונות למפעל
רכב הובלה יאסוף את הווילונות
3. בדיקת הבד
החלטה על צורת הניקוי – ניקוי יבש או רטוב. החלטה על סוג חומר הניקוי
4. ביצוע תהליך ניקוי מקצועי
אם יש צורך יתבצע גם חידוש ושחזור
5. בדיקת איכות
בתום תהליך הניקוי עובר הווילון ביקורת יסודית וקפדנית
6. החזרת הוילונות לביתכם
נקיים, רעננים ומגוהצים
7. הרכבת הווילונות
במקומם בביתכם

וילונות בעלי מראה חדש ורענן מהווים מקור של עיצוב אסתטי ואוירה, ויוצרים בבית תחושת חיוניות, אנרגיה והתחדשות. 

בנוסף תוכלו ליהנות גם משירות תיקון וילונות מקצועי הכולל: קיצור, הצרה, הארכה, תיקון קרעים והרכבה.

ניקוי וילונות מקצועי

 • בדי וילונות שלא ניתן להכניס למכונת כביסה רגילה מנקים בתהליך ניקוי וילונות מקצועי יבש. 
 • ניקוי שכזה עושים גם במקרה שהווילונות גדולים ולא ניתן להכניס אותם אל מכונת הכביסה הרגילה. 
 • ניקוי וילונות יבש, מתבצע במכבסות אשר מתמחות בעבודה עם בדים עדינים, ריפודים, בגדי ערב. 
וילונות רומאים, למשל, תפורים בדרך כלל מבדים מיוחדים ועדינים. לכן, בניקוי וילונות כאלה, הדרך המועדפת לניקוי תהיה הניקוי היבש. וילונות גלילה, שנגללים כלפי מעלה על גבי צינור, עשויים לרוב מבד ומומלץ לפרק ולנקות אותם בניקוי יבש.
ניקוי וילונות באולם

ניקוי וילונות בבית הלקוח, בקיטור, מקצועי

 • ניקוי וילונות בקיטור מתבצע בבית הלקוח
 • המומחה מגיע עם מכשיר מיוחד המשחרר קיטור בטמפרטורה גבוהה ובלחץ גבוה. 
 • הקיטור חודר אל הלכלוך והכתמים וממוסס אותם
 • ניקוי בשיטה הזאת יכול להתגבר על סוגים רבים של כתמים ולכלוך, כולל גם כתמים שומניים. הוילונות, מעצם טבעם, אכן נוטים לצבור לכלוך, אבק וכתמים שומניים. 

חשוב לדעת כי שירותי ניקוי וילונות בקיטור בבית הלקוח נמנה עם שיטות הניקוי היעילות ביותר. ניקוי וילונות בבית הלקוח הוא רק אחד הדברים שניתן לבצע בשיטה הזאת. בעזרתה ניתן להסיר כתמים מריפוד, מריהוט ישן שמעוניינים לשמור ולשמר, לבצע ניקוי ריפודים עדינים, ניקוי ספות ועוד. הדבר המייחד ניקוי באמצעות קיטור הוא שאין מעורבים בו חומרים אחרים העלולים להזיק.

הדבר החשוב ביותר בביצוע ניקוי וילונות בשיטה הזאת, הוא לבצע אותם בצורה מקצועית. טיפול בלתי מקצועי עלול להזיק לווילונות, בעיקר אם הם עשויים מחומרים עדינים.

האם כדאי להזמין חברת ניקוי וילונות בקיטור?

ניקוי וילונות בבית היא משימה המתבצעת לעתים רחוקות יחסית. עם זאת, על מנת לבצע אותה על הצד הטוב ביותר יש לצבור ניסיון ומיומנות כל שהיא. בנוסף, יש לרכוש את מכשיר הקיטור שהוא הבסיס לכל העבודה. 

הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להזמין מומחים לדבר, שיבצעו עבורכם את הניקוי במהירות, במיומנות ותוך שמירה על הווילון. בתום העבודה בבית הלקוח, מקבל הלקוח את הווילון שלו כשהוא כמו חדש. דומה שהצבעים מתעוררים לחיים והווילון הדהוי חוזר כמה שנים אחורה.

 • ניקוי וילונות בעזרת קיטור דורש מקצוענות ומיומנות
 • בדרך כלל חברות שמציעות שרות זה עוסקות בניקויים עדינים נוספים כמו ניקוי שטיחים, ניקוי ספות, ניקוי מזרונים, ניקוי ריפודים
 • חשוב לבחור בקפידה את החברה שתבצע את העבודה
 • מומלץ לבדוק, לחקור ולשאול חברים ומכרים
 • כך תגיעו לחברה האמינה ביותר ותקבלו את השרות והתוצאות הטובים ביותר.
וילון צהוב אישה בצהוב

ניקוי וילונות בבית במכונת כביסה

 • מכונת הכביסה הביתית תוכל להתמודד היטב עם כביסה של וילונות רגילים.
 • בכל מכונה יש גם תכנית אשר מיועדות לבדים עדינים.
 • אם מדובר בבדי וילונות אשר מתאימים למכונת כביסה ביתית, תוכלו לבצע את הפירוק, הכביסה, הגיהוץ והתלייה בעצמכם.

חשוב לציין כי יש לבחון היטב את הנחיות היצרן לכביסת וילונות טרם הפעלת מכונת הכביסה. חבל יהיה לקלקל וילונות טובים.

איפה מבצעים ניקוי וילונות?

וילונות מבדים טבעיים, בעיקר כותנה או פשתן, במפעל – עבור וילונות כאלה לא ניתן לבצע כביסה בבית במכונה. ברוב המקרים, לא ניתן לבצע עבורם ניקוי בקיטור. הדרך הנכונה והטבעית לניקוי מסיבי של וילונות היא הסרה והורדה של הוילונות ממקומם ושליחה שלהם למפעל. 

במפעל הם יעברו ניקוי מקצועי ותהליך ייבוש יסודי ולבסוף יוחזרו אל הלקוח. וילונות לבית ולמשרד עשויים מסוגי בד שונים ולכן אופי הניקיון יכול להיות מעט שונה בין סוג אחד לאחר. יש לנקות וילונות מבד באופן קבוע.

וילונות מבדים סינתטיים, במפעל, או בבית – ניתן לבצע ניקוי מסיבי במפעל. אבל גם ניקוי בקיטור בבית. חלק מהבדים האלה יכול גם לעבור כביסה במכונת כביסה ביתית. הכל בהתאם לסוג הבד ולהוראות היצרן.

וילון חום אישה בלבן

ניקוי וילונות - מתי?

 • מומלץ לנקות וילונות לפחות 4 פעמים בשנה. 
 • ישנם וילונות אשר ניתן לכבס במכונת כביסה ביתית רגילה. 
 • אחרים מתאימים לשיטות ניקוי יבש בלבד. 
 • בכדי לבדוק באיזו צורה יש לנקות את הווילונות שלכם יש לבחון את הוראות היצרן או להתייעץ עם בעל מקצוע.

נדגיש כי אין לכבס וילונות בטמפרטורה גבוהה במכונת הכביסה או לייבש אותם במייבש. מי שחושש לפגוע בוילונות או שהוילונות שלו יקרים או בכמות גדולה, מומלץ לפנות לחברת ניקוי שטיחים, וילונות וריפודים שתטפל בהם על הצד הטוב ביותר.

ניקוי לפי עונות השנה

וילונות משתלבים נהדר בעיצוב הבית בכל חודשי השנה. כאשר ישנם וילונות קלילים אשר מתאימים לחודשי הקיץ, מול עבים המיועדים למזג אוויר קר וחורפי. התאמת הווילונות לעונות השנה תאפשר לכם לשמור על חום הבית בחודשי החורף ולאפשר כניסת אור אל הבית בעונת הקיץ.

את הוילונות כדאי לנקות עם החלפתם בתקופת חילופי העונות. רוב האנשים מחזיקים בבית מספר סטים. אם רכשתם סט עשוי בד איכותי וטיפלתם בהם כראוי, אין סיבה שלא תוכלו להשתמש בהם במשך שנים רבות. החלפה היא פעולה אשר דורשת את פירוקם מהמסילות תוך שימוש בסולם. במידת הצורך, ניתן יהיה להזמין איש מקצוע אשר יפרק בעבורכם את הווילונות, יעביר אותם לניקוי ויתלה אותם בחזרה במקומם. שימו לב, וילונות יש לאחסן בארון עד לשימוש הבא רק לאחר ניקוי יסודי.

אחסנה של וילונות מוכתמים או מאובקים עשויה לפגוע באיכות הבד ולעודד בלאי מהיר. במטרה לשמר את יופיו של הבד ועיצוב הווילון יש להקפיד להסיר שאריות לכלוך ולאחסן את הווילונות במקום מוצל ויבש.

וילון ורוד אישה בלבן

שאלות נפוצות - ניקוי וילונות

ניקוי וילונות מתבצע לפי סוג הבד והוראות היצרן. וילונות מבדים טבעיים מנקים במכבסות לניקוי יבש. וילונות מבדים סינטטיים ניתן לנקות בבית במכונת כביסה או בקיטור. אם רוצים ניקוי מסיבי יש לשלוח גם אותם לניקוי במכבסות.

מחיר ניקוי וילונות תלוי בצורת הניקוי שנבחר. ניקוי וילונות יבש במכבסה נע בין 25 ש"ח למטר מרובע לבין 35 ש"ח. ניקוי וילונות יבש כולל הורדת הווילונות, הובלה ותליה מחדש, נע בין 500 ש"ח ל- 1500 ש"ח.

וילונות באופן טבעי מושכים אבק וסופגים ריחות לאורך זמן. מומלץ לנקות את הווילונות כל 3 עד 6 חודשים. ניקוי הווילונות על בסיס קבוע הוא רעיון טוב לשמור על הבית רענן ונקי.

נכתב על ידי
שלמה שועעי
שלמה שועעי

דור 4 לשטיחנים ומומחה טקסטיל.
בעל 40 שנות ניסיון ומומחיות בכל סוגי השטיחים, ריפודים ווילונות.
מיעץ לחברות ביטוח / שמאים / אספני אומנות ומוזאונים.

Call Now Button
ניקיון לפסח

מבצעים מטורפים לפסח !

ניקוי סלון בד ( 5 מושבים ) 600 ש”ח
ניקוי סלון עור ( 5 משובים ) 750 ש”ח
ניקוי שטיח מכונה ( 6 מ”ר ) 300 ש”ח
ניקוי שטיח עבודת יד ( 6 מ”ר ) 480 ש”ח