ניקוי וילונות בקיטור, ניקוי יבש וילונות, ניקוי וילונות בבית

וילונות פגומים ומוכתמים אינם חייבים להיות מוחלפים בחדשים! בשיטת ניקוי וילונות והשחזור הייחודית של אשר שטיחים נחזיר לוילונות בביתכם את המראה החדש והרענן

ניקוי וילונות עם אשר שטיחים

בד הווילון משמש כחוצץ בין כל הלכלוך והאבק אשר בחוץ לבין חדרי הבית. כתוצאה מכך, צוברים הווילונות לכלוך ואבק ויש לנקותם. חברת אשר שטיחים מתמחה בניקוי בדים כמו ניקוי בדי ספות ומספקת שירות מלא הכולל את פירוק הווילון, ניקוי והרכבתו מחדש. אם זמנכם הוא משאב יקר, פנייה אל אשר שטיחים תהיה הצעד המבוקש.

תהליך ניקוי וילונות בד כולל

 • פירוק הוילונות
 • הובלתם למפעל 
 • ביצוע תהליך ניקוי וילונות מקצועי, חידוש ושחזור 
 • החזרתם על ידינו, נקיים, רעננים ומגוהצים 
 • הרכבת הוילונות במקומם בביתכם. 
ניקוי וילונות מחומרים פלסטיים יכולים להיעשות בביתכם.
 
וילונות בעלי מראה חדש ורענן מהווים מקור של עיצוב אסתטי ואוירה, ויוצרים בבית תחושת חיוניות, אנרגיה והתחדשות. 
 

בנוסף תוכלו ליהנות גם משירות תיקון וילונות מקצועי הכולל: קיצור, הצרה, הארכה, תיקון קרעים והרכבת וילונות.

ניקוי וילונות באולם

איפה מבצעים ניקוי וילונות?

וילונות מחומרים פלסטיים, בבית או במשרד – כאשר מעוניינים לבצע ניקוי וילונות אשר עשויים מחומרים פלסטיים, הדבר יכול להתבצע בבית או במשרד של הלקוח כיוון שאין צורך להביאם למפעל לביצוע ניקיון מסיבי. 

וילונות בד, במפעל – וילונות העשויים מבד לא יכולים לעבור ניקוי יסודי בבית הלקוח ויש צורך להביאם אל המפעל על מנת לבצע ניקיון עמוק ויעיל. ניקוי וילונות מסיבי דורש הסרה והורדה של הוילונות ממקומם והבאתם אל המפעל, שם הם יעבור ניקוי מקצועי ותהליך ייבוש יסודי ולבסוף יוחזרו אל הלקוח. וילונות לבית ולמשרד עשויים מסוגי בד שונים ולכן אופי הניקיון יכול להיות מעט שונה בין סוג אחד לאחר. 

ניקוי וילונות בבית במכונת כביסה

 • מכונת הכביסה הביתית תוכל להתמודד היטב עם כביסה של וילונות רגילים.
 • בכל מכונה יש גם תכנית אשר מיועדות לבדים עדינים.
 • אם מדובר בבדים אשר מתאימים למכונת כביסה ביתית, תוכלו לבצע את הפירוק, הכביסה, הגיהוץ והתלייה בעצמכם.

חשוב לציין כי יש לבחון היטב את הנחיות היצרן לכביסת הווילונות טרם הפעלת מכונת הכביסה. חבל יהיה לקלקל וילונות טובים.

ניקוי יבש של וילונות

 • בדים אשר לא ניתן להכניס למכונת כביסה רגילה מנקים בתהלך של ניקוי יבש. 
 • ניקוי יבש עושים גם במקרה שהוילונות גדולים ולא ניתן להכניס אותם אל מכונת הכביסה הרגילה. 
 • הניקוי היבש מתבצע במכבסות אשר מתמחות בעבודה עם בדים עדינים, ריפודים, וילונות, בגדי ערב. 

ניקוי וילונות בקיטור

 • ניקוי וילונות בקיטור מתבצע בבית הלקוח. 
 • המומחה מגיע עם מכשיר מיוחד המשחרר קיטור בטמפרטורה גבוהה ובלחץ גבוה. 
 • הקיטור חודר אל הלכלוך והכתמים וממוסס אותם. 
 • ניקוי בשיטה הזאת יכול להתגבר על סוגים רבים של כתמים ולכלוך, כולל גם כתמים שומניים. הוילונות, מעצם טבעם, אכן נוטים לצבור לכלוך, אבק וכתמים שומניים.

חשוב לדעת כי ניקוי בקיטור נמנה עם שיטות הניקוי היעילות ביותר. ניקוי וילונות הוא רק אחד הדברים שניתן לבצע בשיטה הזאת. בעזרתה ניתן להסיר כתמים מריפוד, מריהוט ישן שמעוניינים לשמור ולשמר, לבצע ניקוי ריפודים עדינים, ניקוי ספות ועוד. הדבר המייחד ניקוי באמצעות קיטור הוא שאין מעורבים בו חומרים אחרים העלולים להזיק.

הדבר החשוב ביותר בביצוע ניקוי וילונות או פריטי ריהוט אחרים בשיטה הזאת, הוא לבצע אותם בצורה מקצועית. טיפול בלתי מקצועי עלול להזיק לווילונות, בעיקר אם הם עשויים מחומרים עדינים.

האם כדאי להזמין חברת ניקוי וילונות בקיטור?

ניקוי וילונות היא משימה המתבצעת לעתים רחוקות יחסית. עם זאת, על מנת לבצע אותה על הצד הטוב ביותר יש לצבור ניסיון ומיומנות כל שהיא. בנוסף, יש לרכוש את מכשיר הקיטור שהוא הבסיס לכל העבודה. 

הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להזמין מומחים לדבר, שיבצעו עבורכם ניקוי וילונות במהירות, במיומנות ותוך שמירה על הווילון. בתום העבודה מקבל הלקוח את הווילונות שלו כשהם כמו חדשים. דומה שהצבעים מתעוררים לחיים והווילון הדהוי חוזר כמה שנים אחורה.

ניקוי וילונות בעזרת קיטור דורש מקצוענות ומיומנות. בדרך כלל חברות שמציעות שרות זה עוסקות בניקויים עדינים נוספים כמו ניקוי שטיחים. חשוב לבחור בקפידה את החברה שתבצע את העבודה. מומלץ לבדוק, לחקור ולשאול חברים ומכרים. כך תגיעו לחברה האמינה ביותר ותקבלו את השרות והתוצאות הטובים ביותר.

וילון חום אישה בלבן

ניקוי וילונות - מתי?

 • את וילונות הבית מומלץ לנקות לפחות 4 פעמים בשנה. 
 • ישנם וילונות אשר ניתן לכבס במכונת כביסה ביתית רגילה. 
 • אחרים מתאימים לשיטות ניקוי יבש בלבד. 
 • בכדי לבדוק באיזו צורה יש לנקות את הווילונות שלכם יש לבחון את הוראות היצרן או להתייעץ עם בעל מקצוע.

נדגיש כי אין לכבס וילונות בטמפרטורה גבוהה במכונת הכביסה או לייבש אותם במייבש. מי שחושש לפגוע בוילונות או שהוילונות שלו יקרים או בכמות גדולה, מומלץ לפנות לחברת ניקוי וילונות וריפודים שתטפל בהם על הצד הטוב ביותר.

ניקוי וילונות לפי עונות השנה

וילונות משתלבים נהדר בעיצוב הבית בכל חודשי השנה. כאשר ישנם וילונות קלילים אשר מתאימים לחודשי הקיץ, מול וילונות עבים המיועדים למזג אוויר קר וחורפי. התאמת הווילונות לעונות השנה תאפשר לכם לשמור על חום הבית בחודשי החורף ולאפשר כניסת אור אל הבית בעונת הקיץ.

את הווילונות כדאי לנקות עם החלפתם בתקופת חילופי העונות. רוב האנשים מחזיקים בבית מספר סטים של וילונות. אם רכשתם סט וילונות עשויים בד איכותי וטיפלתם בהם כראוי, אין סיבה שלא תוכלו להשתמש בהם במשך שנים רבות. החלפת וילונות היא פעולה אשר דורשת את פירוקם מהמסילות תוך שימוש בסולם. במידת הצורך, ניתן יהיה להזמין איש מקצוע אשר יפרק בעבורכם את הווילונות, יעביר אותם לניקוי ויתלה אותם בחזרה במקומם. שימו לב, וילונות יש לאחסן בארון עד לשימוש הבא רק לאחר ניקוי וילונות יסודי.

אחסנה של וילונות מוכתמים או מאובקים עשויה לפגוע באיכות הבד ולעודד בלאי מהיר. במטרה לשמר את יופיו של הבד ועיצוב הווילון יש להקפיד להסיר שאריות לכלוך ולאחסן את הווילונות במקום מוצל ויבש.

וילון ורוד אישה בלבן
נכתב על ידי
שלמה שועעי
שלמה שועעי

דור 4 לשטיחנים ומומחה טקסטיל.
בעל 40 שנות ניסיון ומומחיות בכל סוגי השטיחים, ריפודים ווילונות.
מיעץ לחברות ביטוח / שמאים / אספני אומנות ומוזאונים.

Call Now Button