ניקוי שטיח שאגי, איך מנקים שטיח שאגי. במיומנות ובמומחיות

ניקוי שטיח שאגי דורש מיומנות מסוימת ומומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום ניקוי שטיחים. אשר שטיחים מבצעת ניקוי שטיחי שאגי מכל הסוגים עם ציוד מתקדם ומומחים בתחום.

שטיח שאגי

שטיחי שאגי רכים ושטיחי שאגי מרופדים בעייתיים לניקוי! 

  • מדובר בשטיחים עם ערימות סיבים ארוכות יותר מאשר שטיחים בעבודת יד או במכונה. 
  • בנוסף, שטיחי שאגי גדולים עם ערימת סיבים גבוהה, יכולים להיות כבדים מאוד. עפר ואבק נכנסים עמוק לאזורים שבין הסיבים.
  • גורם בעייתי נוסף – קיימים סוגים שונים של שטיח השאגי ויש לנקות כל סוג בהתאם לחומרים שלו.

שטיחי השאגי - 5 סוגים עיקריים

שטיחי פלוקטי (flokati)

שטיחי פלוקטי הם שטיחי צמר בעבודת יד, העשויים בסגנון מסורתי יווני. שטיחים אלו הם לרוב בצבע לבן או קרם, אך ניתן לצבוע אותם במספר רב של צבעים. הם 100% צמר כולל התמיכה בשטיח מאחור.

שטיחים מהסוג הזה הם אחד מהסוגים הרכים ביותר של שטיחי שאגי, והם מזכירים שילוב של כלב וכבש – הם מתלכלכים בקלות ויש לנקות ולהבריש אותם לעתים קרובות.

כדי לשמור על המראה הרך של שטיחי שאגי אלה, כדאי לבצע ניקוי שטיחים לפי לוח זמנים קבוע – לפני שהם אפילו מתלכלכים! אחרת, הם יתלכלכו ויוכתמו עד לנקודה שבה לא תצליחו לנקות אותם בחזרה למראה המקורי שלהם.

צמר

ישנם שני סוגים עיקריים של שטיחי שאגי צמר – “אטריות” ו”שעירים”.

שטיחי “אטריות” עשויים סיבי צמר עבים בצורת אטריות והם שטיחים רכים ומפנקים במיוחד. אך למרקם שלהם יש מחיר. סיבים רכים מושכים אליהם כל דבר – לכלוך, אבק, שיער וחלקיקים אחרים. הם נדבקים והופכים את שטיח האטריות לבית שלהם. לא רק ששטיחים אלו מושכים לכלוך, אלא שקשה במיוחד להוציא מהם את הלכלוך. הסיבים מחוברים בצורה רופפת לגב השטיח, מה שגורם להם לצאת בקלות.

הסוג האחר של שטיחי שאגי צמר הם שטיחי צמר “שעירים”. הסיבים בשטיחי שאגי אלה הם דקים יותר וקרובים זה לזה מאשר אלה של שטיח ה”אטריות”. סוג זה של שטיחי שאגי קלים יותר לניקוי מאשר שטיחי ה”אטריות”. הסיבים קרובים יותר ולכן קשה יותר ללכלוך ולאבק להיכנס בין הסיבים.

עור

שטיחי שאגי עור קלים יותר לניקוי מאחרים מכיוון שאפשר להשתמש בחומר לניקוי עור. עם זאת, שטיחים אלה יכולים להיות יקרים על בסיס מותג ואיכות העור, והם אינם ידידותיים לחיות מחמד.

כדי לשמור על ניקיון שטיח עור שכזה, יש להציב אותו באזור עם תנועה נמוכה בבית – מקום שלא יבוא במגע עם מזון, נוזלים וחיות מחמד. בעיקרון, שטיח מעור דומה לעוגת חתונה – אתה יכול להסתכל עליה, אבל לא לגעת בה. אתה עלול לקלקל אותה.

אקרילן

שטיחי שאגי מצמר אקרילי לא רק נראים זולים יותר משטיחי שאגי צמר, אלא שהם מהווים למעשה סכנה לביתכם. שטיחים אקריליים דליקים מאוד, ולכן איננו ממליצים להכניס אותם לביתכם.

סינטטי

למרות ששטיחי שאגי סינטטיים אינם שטיחים באיכות הגבוהה ביותר, הם יכולים להיות מעט קלים יותר לניקוי. בניגוד לצמר, הם יכולים לעבור ניקוי שטיחים עם שואב אדים כמה פעמים. עם זאת, הם עדיין לא יחזיקו מעמד זמן רב בגלל חומרים באיכות נמוכה.

ניקוי עם שואב

איך מנקים את שטיח השאגי

שאיבה

האם אפשר לשאוב עם שואב אבק את שטיחי השאגי? כן, אבל בצורה זהירה. לניקוי שטיחים שאגיים, יש לקנות לשואב האבק יחידת שאיבה מיוחדת שאינה מכילה מברשת חובטת בתחתית.

כדאי לשאוב עם שואב אבק, פעם או פעמיים בשבוע במיוחד עם השטיח נמצא במיקום עם תנועה.

לנענע או לחבוט

קח את השטיח שלך החוצה ונער אותו. לשטיחים גדולים העזר באדם נוסף. היזהר שהרוח לא תנשוב לעברך!

תלה את השטיח הפוך או מעל חבל התלייה של הבגדים והכה אותו בעזרת מטאטא או מגב.

ניקוי יבש לשטיחים

לצורך ניקוי יבש של השטיח תצטרכו שמפו יבש ממותג טוב ומברשת עם זיפים רכים. עדיף לבצע את הניקוי של השטיח באזור מחוץ לבית. ניקוי כזה לשאגי יכול ליצור הרבה בלגן.

מפזרים את השמפו היבש על השטיח. בעזרת המברשת מנקים את השטיח בעדינות. לאחר מכן יש להשאיר את השמפו על השטיח. זמן השארת השמפו על השטיח עשוי להשתנות בהתאם להוראות יצרן השמפו. בדר”כ זה משהו כמו 10 דקות.

עכשיו אפשר לשאוב את השטיח כדי להוציא ממנו את השמפו ואת הלכלוך מהסיבים.

נכתב על ידי -
שלמה שועעי
שלמה שועעי

דור 4 לשטיחנים ומומחה טקסטיל.
בעל 40 שנות ניסיון ומומחיות בכל סוגי השטיחים, ריפודים ווילונות.
מיעץ לחברות ביטוח / שמאים / אספני אומנות ומוזאונים.

Call Now Button