ניקוי שטיחים פרסיים, אוריינטליים, מזרחיים, אפגניים

ניקוי שטיחים פרסיים מקצועי יש לבצע פעם בשנה. במיוחד לשטיחים שנמצאים באזור הליכה. המתנה ארוכה בין ניקויים מאפשרת שקיעה עמוקה של אדמה. לא ניתן להסיר אדמה שקועה לחלוטין. במיוחד עם שטיחים עבים.

שטיח פרסי עם חפצים

שטיחים פרסיים הם בדרך כלל בעלי ערך גבוה, וניתנים לזיהוי על ידי הדפוסים המורכבים והעיצובים המשוכללים שלהם. מקור השטיחים מאיראן, ולפעמים הודו או סין.

שטיחים פרסיים עשויים לרוב מצמר או כותנה והם מוסיפים הרבה אישיות לחלל החדר. חשוב לתחזק אותם כראוי עם ניקוי ותחזוקה קפדניים.

באיזו תדירות כדאי לנקות שטיחים פרסיים, אוריינטליים

שטיחים פרסיים בעבודת יד נוטים לצבור יותר אבק. אם השטיח שלכם נמצא באזור שהולכים בו הרבה הוא יצבור הכי הרבה אבק ולכלוך.

אם השטיח שלכם נמצא במסדרון או בחלל פתוח של הסלון, רצוי לבצע שאיבת אבק טובה כל כמה שבועות. אם השטיח מוצג בחדר השינה של האורחים, שרואה מבקרים לעיתים נדירות, צריך לשאוב אבק כל כמה חודשים.

אתם צריכים לבצע את שאיבת השטיח בתדירות שתעצור את הצטברות הלכלוך והחיידקים אבל לא תשחרר ותפגע בסיבים הטבעיים של השטיח.

ניקיון שטיחים פרסיים מקצועי - מתי לבצע?

חשוב מאוד לבצע ניקוי מקצועי, לפחות מדי שנה, על השטיחים שלכם. בשטיחים מלוכלכים יכולים להיות אלפי קרדיות אבק וקילוגרמים של אדמה.

אם השטיח הפרסי שלכם ארוג בעבודת יד התכסה ביין אדום, יש לפנות מיד למומחה. הוא ידע הכי טוב איך לנקות ולא לקלקל את צבעי השטיח. במיוחד אם אלה נוצרו עם צבעים טבעיים על בסיס צמחי.

חברת אשר שטיחים מבצעת ניקוי שטיחים מקצועי במפעל של שטיחים פרסיים. 

ניקוי שטיחים פרסיים

ניקוי שטיחים פרסיים - איך לנקות בבית

ניקוי שטיחים פרסיים מתחיל עם הסרת אבק ופסולת. כל שעליכם לעשות הוא להניח את השטיח על הרצפה ולשאוב אותו משני הצדדים.

שואבי אבק רבים כוללים מברשת מסתובבת, אשר נועדה לעורר את סיבי השטיח ולעזור לשחרר אדמה עמוק בערימה. תכונה זו מועילה בשטיחים רבים עם ערימות, אך עלולה להזיק לסגנונות מסוימים. כשאתם מנקים שטיח פרסי הקפידו להסיר את המברשת המסתובבת. אסור לשאוב אבק עם מברשת מסתובבת משטיח העשוי מסיבים טבעיים כמו צמר.

גובה ראש מתכוונן הוא מאפיין נפוץ של שואבי אבק. שטיחים שונים עשויים לדרוש גבהי ואקום שונים, כדי לשמור על זרימת אוויר תקינה ולהבטיח את השאיבה הטובה ביותר. הגדירו את גובה שואב האבק לסגנון השטיח הספציפי שלכם.

לכו לאט על השטיח. עבדו בכיוון סיבי השטיח עד להסרת כל האבק, שערות חיית המחמד והפסולת. היזהרו בשוליים מכיוון שהשואב עלול להיתפס בקלות.

אם השואב שלכם קצת אגרסיבי מדי, אתה יכולים פשוט לטאטא את השטיחים. השתמשו במטאטא עם זיפי קש רכים וטאטאו מצד אחד לצד השני עם כיוון הסיבים. 

אם יש לכם מרחב החיצוני שבו אתם יכולים לנקות את השטיח, אתם יכולים לנער את השטיח (בעדינות) בדרך הישנה.

לאחר הסרת אבק, הרטיבו את שני צדי השטיח במים קרים באמצעות בקבוק ריסוס או צינור הגינה. הרכיבו תערובת של מים קרים ושמפו שטיחים והקציפו זאת על השטיח באמצעות מברשת רכה או מטלית, תוך תנועה זהירה לכיוון הסיבים.

שטפו בעדינות את הלכלוך ואת חומר הניקוי המתרופפים בעזרת יותר מים. 

תנו לשטיח להתייבש באוויר מאור שמש ישיר. אם אתם מייבשים את השטיח שלכם בתוך הבית, וודאו שהחדר מאוורר היטב.

הערה: אנו ממליצים לבדוק את התערובת של המים הקרים והשמפו על גב השטיח הפרסי כדי להבטיח שהצבעים לא יתקלקלו/ידהו. במיוחד אם בשטיח שלכם לא היו הוראות או המלצות על תווית הטיפול.

ניקוי שטיחים פרסיים בבית בחוץ

לסובב את השטיח

הימנעות מבלאי היא דרך מצוינת לגרום לשטיח הפרסי שלכם להחזיק מעמד זמן רב יותר. דרך פשוטה אחת ליישר כל בלאי פוטנציאלי בשטיח היא לסובב את השטיח. 

סבוב השטיח מונע סימני דריכה מכוערים כמו גם סימנים מרגלי רהיטים הנשענים על השטיח. סיבוב פעמיים בשנה אמור להספיק כדי למנוע נזק מתנועה רבה. 

סבוב יכול גם לחשוף כתמים על הרצפה מתחת לשטיח שזקוקים לניקוי, שאחרת לא הייתם רואים.

הסרת ריחות

פעמים רבות שטיחים ישנים יותר ירכשו ריח מעופש מספיגת ריחות ברחבי הבית. זה נפוץ במיוחד אם השטיח חשוף ללחות גבוהה. לכן חשוב לשמור על השטיח הפרסי שלכם בסביבה נקייה ויבשה.

הוצאת ריח מעופש או טחב מהשטיח מצריכה בדרך כלל את ייבושו. ייבוש ניתן לעשות בתוך הבית באמצעות מאווררים. אפשר גם לייבש את השטיח בחוץ בשמש. 

אם הריח לא נעלם, שימוש בלימון או טלק על פני השטח, לפני רחיצה וייבוש עם מים חמים וחומר ניקוי עדין יכול לעשות את העבודה.

ניקוי שטיחים פרסיים - כיצד לנקות כתמים

כל שעליכם לעשות הוא למרוח חומץ על הכתם ולהשאיר אותו לעבוד כ-15 דקות. לאחר מכן ספגו את הכתם עם מטלית לבנה או מגבת נייר. חזרו על התהליך, במידת הצורך.

לאחר מכן שטפו בעזרת מטלית רטובה עם מעט נוזל כביסה.

שימו לב – אם אתם חוששים מנזק, התייעצו עם אשר שטיחים. לא כדאי לקחת סיכונים!

שטיח פרסי

ניקוי שטיחים פרסיים - שאלות נפוצות

כן, טכניקות ניקוי נכונות ישמרו על השטיח שלכם במצב טוב למשך זמן רב יותר. בדוק את התווית לקבלת הוראות טיפול – אבל בדרך כלל זה הימור בטוח יותר לבחור בניקוי מקצועי במקום לנסות את זה בבית

לשטיחים פרסיים ישנים יש לרוב ריח מעופש ועובש. שטיחי צמר נוטים במיוחד לפתח ריח, מכיוון שהם נוטים להחזיק לחות שמתפתחת לטחב. יש כמה דרכים לנסות ולהיפטר מריחות רעים:

  • קחו את השטיח שלכם החוצה ביום שמש, והשאירו אותו בחוץ לכמה שעות.
  • יבשו את השטיח משני הצדדים עם מאוורר, בקטעים.
  • עבודת ניקוי בהתאמה אישית על ידי מנקה שטיחים מקצועי היא דרך מובטחת להיפטר מטחב.

הדרך הטובה ביותר לשמור על השטיח שלך במצב מעולה היא לשמור אותו יבש ונקי.

  • כאשר אתם שמים את השטיח שלכם באחסון, יש לנקות אותו באופן מקצועי ולשמור אותו במיכל אטום. בקשו ממנקה השטיחים שקית אטומה והנחיות לשמירה על בטיחות השטיח למשך האחסון.
  • רטיבות גורמת לרוב נזקי השטיח. שמרו את השטיח שלכם באזור נקי ויבש.
  • השתמשו בכיסוי על רגלי השולחן והכיסאות כדי למנוע נזקי דחיסה על השטיח שלכם.
  • רפידות גומי עבות המונחות מתחת לשטיחים רופפים ימנעו החלקה ויסייעו לספוג את משקל הרהיטים.

אין לנקות שטיחים פרסיים ומזרחיים בקיטור. ניקוי בקיטור היא דרך נפוצה ויעילה לניקוי שטיחים, אך היא אינה מתאימה לשטיחים מזרחיים עתיקים או מודרניים. שיטת הניקוי בקיטור עלולה לפגוע בשטיחים יקרי הערך שלכם.

לקריאה נוספת

ניקוי שטיחים מקצועי

לכלכו את השטיח? ניקוי שטיחים מקצועי עם אשר שטיחים. חברת שירותי ניקוי שטיחים מובילה עם 70 שנה בתחום. מבצע ניקוי שטיח החל מ-50 ₪ למ”ר! ניקוי שטיחים עד הבית!

איך מנקים שטיח

אשר שטיחים ממליצה לא להסתפק בשאיבת אבק רגילה. רצוי לנקות את השטיח בצורה מקצועית לפחות פעם בשנה. ניקוי שטיחים מקצועי הוא הדרך לנקות שטיחים ולשמור עליהם נקיים.

ניקוי שטיחים מקיר לקיר

ניקוי שטיחים מקיר לקיר, על ידי שאיבת השטיחים תסיר את מרבית האדמה היבשה. ניקוי שטיחים מקצועי, תוך שימוש בציוד מתאים, יסיר מהשטיחים גם את האדמה השומנית הדביקה שנותרה

ניקוי שטיח שאגי

ניקוי שטיח שאגי דורש מיומנות מסוימת ומומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום ניקוי שטיחים. אשר שטיחים מבצעת ניקוי שטיחי שאגי מכל הסוגים עם ציוד מתקדם ומומחים בתחום.

ניקוי שטיחים לאחר הצפה

בנוסף למהירות שבה צריך לטפל בשטיחים רטובים, שיקום וייבוש שטיחים צריך להתבצע רק על ידי איש מקצוע. אם השטיח הרטוב אינו מטופל כראוי, הנזק הבלתי נראה עלול להישאר – ולהחמיר עם הזמן.

ניקוי שטיחים מחיר

השטיח מלוכלך? יש על השטיח כתמים? אשר שטיחים תנקה את השטיח ותתקן במידת הצורך. מנקים את כל סוגי השטיחים. מחזירים את השטיח למצבו המקורי. החל מ- 50 שח למטר מרובע

ניקוי יבש לשטיחים

ניקוי יבש לשטיחים היא שיטה לניקוי בלי שימוש במים או בכמויות קטנות של נוזלים.
השיטה מתאימה לשטיחים הדורשים טיפול מיוחד או לשטיחים עם צבעים עדינים

ניקוי שטיח צמר

ניקוי שטיח צמר יכול להיות קצת מתוחכם משום שצמר הוא חומר טבעי ורגיש יותר מאשר חומרים מלאכותיים. עם זאת,
עם טיפול וניקוי נכון, שטיח הצמר שלכם יישמר יפה ונקי.

נכתב על ידי –

שלמה שועעי
שלמה שועעי

דור 4 לשטיחנים ומומחה טקסטיל.
בעל 40 שנות ניסיון ומומחיות בכל סוגי השטיחים, ריפודים ווילונות.
מיעץ לחברות ביטוח / שמאים / אספני אומנות ומוזאונים.

אני רוצה ייעוץ מקצועי

ניקיון לפסח

מבצעים מטורפים לפסח !

ניקוי סלון בד ( 5 מושבים ) 600 ש"ח
ניקוי סלון עור ( 5 משובים ) 750 ש"ח
ניקוי שטיח מכונה ( 6 מ"ר ) 300 ש"ח
ניקוי שטיח עבודת יד ( 6 מ"ר ) 480 ש"ח 

Call Now Button