ניקוי שטיחים לפי סוג השטיח

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

השטיח הוא פריט חשוב בבית. הוא עוזר להגן על החדרים מפני הקור בחורף, מעניק להם אווירה חמימה וביתית ומשדרג את עיצוב הבית. עם זאת, השטיחים נוטים לצבור אבק עם הזמן, אבק המזיק לבריאותם של דיירי הבית בייחוד לאלה האלרגיים אליו. לפעמים בעזרת ניקוי ביתי רגיל לא ניתן להסיר מהשטיח את כל גרגירי האבק. כמו כן, בעלי השטיחים לא תמיד מודעים לכך שדרך הניקוי צריכה להתאים לסוג השטיח, ולכן הם עלולים לגרום לדהיית שטיח טרם זמנו. לפיכך, כדי לשמור על השטיח לאורך זמן, מומלץ לפנות למנקי שטיחים מקצועיים.

סוגי שטיחים

מנקי שטיחים מקצועיים ממיינים את השטיחים לפי הסוגים השונים כדי להתאים את שיטת ניקוי השטיחים הטובה ביותר עבורם. המנקים מנערים את השטיח מלכלוך ומאבק, משרים אותו במים שיש בהם חומרים מיוחדים כדי לרכך את הכתמים המתעקשים להישאר, מקרצפים כתמים המסרבים לרדת, מכניסים לקו שטיפה אוטומטי, מברישים את הסיבים, שוטפים במים נקיים ובמים רכים וסוחטים בעזרת צילינדר לצורך ייבוש.

נוסף על כך, תהליך ניקויו של השטיח גורם להתכווצות החוטים, מה שגורם לחיזוקו. ולבסוף, מנקי שטיחים מקצועיים מקפידים להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים לשטיחים אשר ידידותיים לסביבה, מאושרים על ידי משרד הבריאות ואינם פוגעים באיכותו של השטיח ובצבעיו במהלך הניקוי.

ניקוי השטיח לפי סוגו

כאמור, חשוב להתאים את צורת הניקוי לסוג השטיח. כך למשל, שטיח מקיר לקיר זקוק לניקוי מיוחד אחת לתקופה, מפני שהוא ממוקם בדרך כלל במשרדים ובמוסדות שונים – מקומות שבהם עוברים מדי יום בני אדם רבים, דורכים עליו וגורמים לשחיקתו. לכן ניקוי שטיח מקיר לקיר כולל פעולות כמו קרצוף רטוב ויבש, ניקוי בעזרת אדים והסרת כתמים באמצעות חומרים מיוחדים המיועדים לכך.

השטיחים הפרסיים, לדוגמה, הם שטיחים חזקים העשויים בדרך כלל מצמר כבש, ולכן קרצופם חזק יותר. נוסף על כך, במהלך הניקוי משתמשים בחומרים המתאימים לשטיחים פרסיים כדי לא לפגוע באיכותם. שטיחי שאגי דורשים יחס מיוחד, משום שהסיבים שמהם נטוו עשויים להיפגם בעת ניקוי שטיח בלתי מקצועי.

מעבר לכך שצריך להתמיד לנער אותם מאבק באופן תכוף, חשוב לפנות פעם או פעמיים בשנה למנקי שטיחים כדי לבצע ניקוי מקצועי ועדין. לסיום, אם אינכם יודעים באיזו מברשת להשתמש כאשר אתם באים לקרצף שטיח, או שאתם מתלבטים לגבי חומר הניקוי הטוב ביותר עבור השטיח שלכם, תוכלו לפנות למנקי שטיחים מקצועיים. הם ישמחו לעזור לכם בכל שאלה ולנקות את השטיח עבורכם, שימוש בחומרים ללא כל ידע וניסיון עלול לגרום נזק לשטיח שלכם ואז תאלצו לשלם כסף רב על תיקון שטיחים מקצועי.

ניקוי שטיחים