מהו תיקון שטיחים אומנותי

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

תיקון שטיחים נקרא גם רסטורציה. העוסקים בדבר רואים עצמם כאמנים בתחומם, ובצדק. כיום, כאשר שטיחים “מתועשים” משווקים לכל עבר, עלותם נמוכה יחסית ובמקום לתקן מרבית הציבור פשוט מוסר ליד שנייה או זורק ורוכש חדש, ומתחיל להיעלם דור שעסק לפרנסתו בתיקון של שטיחים אומנותיים.

תיקון שטיחים אומנותיים דורש ניסיון וידע, טאצ’ לנושא וכשרון לדבר. שטיחים ישנים לא תמיד מתאימים לתיקון ולכן, לפני ביצוע מומלץ להביא את השטיח אל מעריך שטיחים. אדם זה מוסמך גם מטעם חברות הביטוח להערכת השטיח. תיקון שטיחים אמנותי דורש ידע בסוגי סיבים, סוגי קשרים (תורכי, פרסי, הודי ועוד) וטכניקות של אריגה. התיקון מתבצע בדרך כלל אצל חברה מקצועית המומחית בניקוי ותיקון שטיחים.

מה כולל תיקון שטיחים אומנותי?

כאשר מדובר בתיקון שטיחים, במקרים רבים עולה הצורך גם בשחזור של שטיחים עתיקים שחלקם התפורר. תיקון כולל במקרים רבים ניקוי שטיחים ידני, חידוש הצבע הדהוי או צביעה ידנית על ידי מומחה בתחום, תיקון אומנותי כנדרש, חידוש של הקנטים או של הפרנזים. המעטים העוסקים בתחום משאירים את סודות התיקון המקצועי בכיסם. המקצוע יכול לעבור מאב לבן והתורה שבעל פה דורשת שעות התבוננות רבות, תשומת לב לפרטים, כשרון טבעי, ניסיון מצטבר והכי חשוב, אהבה גדולה לאמנות השטיחים ונטייה לעבודות יד.

שטחים פרסיים, שטיחים עשויים משי וצמר וסוגים נוספים יכולים לקבל מענה רחב אצל מומחים בדבר. מחור קטן וקרע ועד לחור גדול שנוצר בשל עובש וריקבון. אין ספק שבמקרה זה מדובר באתגר לא פשוט, אבל יש הטוענים שהוא אפשרי. אתרי אינטרנט שונים מציעים תמונות “לפני ואחרי” שאכן מעידים על שינויים יפים בשטיחים אמנותיים ייחודיים.

עוד על התהליך

השטיח מונח על מסגרת עץ מותאמת והעבודה מתמקדת בהתאם לנדרש תוך כדי התמקדות בתווי השתי וערב של אותו שטיח. לאחר מתיחת החוטים ניתן לארוג את השטיח ולהשלים את הדוגמה החסרה. השחזור חייב להיות מדויק ויש צורך ביד אמן ובעין ערנית. כלי העבודה במרבית המקרים מגיעים מארצות המקור של השטיח והעבודה מתנהלת על פני ימים ולעתים חודשים. חשיבות ההתאמה בין צבעי החוטים וסוגם הינה קריטית, ואם לא נמצא החוט הזהה בצבעו, מבצע המומחה צביעה בעצמו של החוט עד לגוון הנדרש.

שמאות שטיחים

תפקידו של שמאי שטיחים הוא להעריך את עלות השטיח לפני עבודת התיקון. ערך השטיח יכול להיות גבוה אם מדובר בשטיח אמנותי, ואם אין מדובר בערך רגשי בצמוד לו, הרי שכלכלית – מומלץ לבדוק כי עלות התיקון אינה גבוהה יותר מערך השטיח בשוק.

התקשרו עכשיו וקבלו הצעת מחיר עבור תיקון שטיחים אומנותי 1-800-200-290

תיקון שטיחים