איך לנקות שטיח עם חומץ

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

קניתם שטיח חדש ואתם שומרים עליו מפני כתמים ולכלוך, אבל לעיתים לא יהיה מנוס מלמצוא את עצמכם מנסים להתמודד עם כתם עיקש שזלג מכוס קפה או תה וכו’. זה וודאי לא אומר שעליכם ללכת עכשיו לרכוש שטיח אחר או לרכוש את כל סוגי החומרים לניקיון שטיחים, יש כמה שיטות שמסירות כתמים מהשטיח ואחת השיטות המפתיעות, יש לומר, היא על ידי חומץ.

ניקוי שטיח עם חומץ יכול להועיל במקרים רבים. הוא יכול להסיר את הכתם, להבריק את השטיח ולהסיר גם את הריח שנטמע בשטיח. לכן אם יש לכם חומץ בבית שמיועד לסלטים, דעו שיש לו סגולות רבות שגם קשורות למרבדים שלכם שמעטרים לכם את חללי הבית. להלן טיפים לניקוי שטיחים באמצעות חומץ.

חומץ יעיל מול כתמים רבים

ודאי שמעתם על החומץ ועל סגולותיו הנהדרות, באמצעות חומץ ומעט מים תוכלו להסיר כמעט כל כתם עיקש בלי שתשקיעו את כספכם בשליחת השטיח לחברה לניקוי שטיחים. הכתמים שחומץ יכול להסיר הם: כתמים של יין אדום, כתמים של חלב קפה ועוד הפרשות רבות שיכולות ללא משים להגיע לשטיח שלכם, בעיקר אם אתם הורים לילדים קטנים או מחזיקים בעלי חיים.

הכנה של תמהיל חומץ מותאם לשטיחים

ניתן להכין תמהיל חומץ מצוין בכמה דקות. שימו כמות שווה של כוס חומץ עם כוס מים חמים יחד והנה לכן תמהיל מעולה לניקוי. ניתן להוסיף לזה כף אבקת כביסה או מעט אלכוהול שיכול להתאים בעיקר לשטיחים מסוג צמר ושפשפו.

ניקוי שטיח עם חומץ
ניקוי שטיחים

אז כיצד מנקים עם התמהיל בידינו?

לא די יהיה הסרת כתמים מהשטיח על ידי התמהיל בהיעדר הסבר כיצד עושים זאת. אז על מנת להסיר כתמים של הפרשות מיצים וחלב יש לעשות שימוש במטלית שספוגה בנוזל ולקרצף את אזור הכתם בעדינות ולנגב עם מטלית יבשה, עשו את הפעולה הזו כמה פעמים עד שהכתם יעלם לצמיתות.

במידה ומדובר בכתם קפה או תה, יבשו את הכתם ותשאבו את גרגרי הקפה ורק לאחר מכן תתחילו את התהליך של הניקוי. במידה ואין שיפור נסו להוריד את הכתם על ידי קצף גילוח ואם גם זה לא עוזר כנראה שמומלץ לפנות אל חברה לניקוי שטיחים המבצעת ניקוי שטיחים במפעל יהיה הפתרון המושלם במקרה זה.

אחד הסגולות של החומץ הוא הרחקה של ריח רע מהשטיח. במידה והשטיח מדיף ריח לא טוב שלא עובר או כל ריח אחר שאתם לא מצליחים להפטר ממנו, באמצעות מריחה של תמהיל חומץ תצליחו להיפטר מהריח. ניתן לפזר לאחר מכן מעט אבקת כביסה והשטיח יהיה לא רק נקי, אלא גם מבושם.